герб Волноваха
Волновахский городской портал


Главная
Добавить новость!
2023-12-04 [04:34:05]
Разделы сайта

ГНИ информирует...

О Волновахе
История города
История города (укр) Информация о районе
Природные территории
Большие и малые села
Села и посёлки (укр)
Карты, схемы
Расписание поездов
Расписание электричек
Расписание автобусов
Банки, банкоматы
Такси
Отдых, развлечения
Провайдеры, сети
Мобильная связь
Телевидение
Кабельное ТВ
Радиостанции
Архив форума
Карта сайта
Библиотеки, музеи
Газеты
Учебные заведения
Организации города
Достопримечательности:
Великоанадольский лес
Дендрарий
Лесной колледж
Музей леса
Монастырь

Архив новостей

Друзья сайта

Устав территориальной громады

Форум

Фотогалерея

Поиск работы

Погода в Волновахе

Фирмы, организации









Змагалися юні науковці

Час поставив перед школою одне з головних завдань: займатися пошуком та розвитком інтелектуально обдарованих дітей. Жага відкриттів, прагнення проникнення в таємниці буття народжуються ще на шкільній лаві. Вже в початкових класах можна бачити учнів, яких не задовольняє робота із шкільним підручником, їм нецікаво на уроках, вони читають спеціальну літературу, шукають відповідей на свої запитання в різних галузях знань. Тому в старших класах такі діти залучаються до написання науково-дослідницьких робіт, що стає надійним шляхом пізнання юними дослідниками своїх творчих можливостей, а часто - й професійного самовизначення.

Саме для таких дітей зимові канікули розпочиналися першим районним етапом конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт в рамках програми Малої академії наук. На конкурс були запрошені юні пошуковці та їх вчителі - наукові керівники зі шкіл району. Захист учнівських проектів відбувався за такими напрямками: філологічний, фізико-математичний, історико-краєзнавчий, хіміко-біологічний.

Члени журі, вислухавши тези конкурсних робіт і відповіді учнів на поставлені питання, відзначили високий рівень підготовки конкурсантів, науковість та актуальність тем, аргументованість проблем, викладених в наукових роботах

Цікавим був захист проектів у секції «Біологія». Тут учні показали не лише рівень теоретичних знань, а й продемонстрували експериментальну частину роботи. Так, у проекті «Особливості життєдіяльності декоративних пацюків» учениця 9-В класу Волноваського ліцею Ірина М'якшина (науковий керівник Чавага І.М., вчитель біології) розповіла про особливості розмноження і життя цих тварин та продемонструвала вирощених нею пацюків. Глибиною дослідження в цьому ж напрямку відзначається і робота Сергія Цикала, учня 11 класу Петрівської ЗОШ (науковий керівник Кириленко С.К., учитель біології"). У секції «Філологія» яскраво виступали знавці англійської та німецької мов. Переможцями тут стали учениця 11-Б класу Волноваського ліцею Анна Баха-лова (науковий керівник Васильченко В.М., учитель англійської мови) з роботою «Система освіти в Україні та США: спільне і відмінне» та учениця 8-Б класу з цього ж навчального закладу Ірина Мамикіна (науковий керівник Болбат М.І., учитель німецької мови) з дослідженням «Особливості кулінарної лексики Німеччини».

Напрямок «Промислово-технічне обладнання та технології» гідно представили учні 11-Б класу Волноваського ліцею Олексій Галушко та Данило Абалаков (науковий керівник Соловйова Л.В., учитель фізики), які і стали переможцями. У напрямку «Історія розвитку фізики» найсильнішою виявилася робота старшокласника Рівнопільської ЗОШ Івана Помельникова (науковий керівник Короткий В. і., учитель фізики).

Дослідницькі роботи з математики найуспішніше продемонстрували випускники Волноваського ліцею Анна Бахалова та Максим Харченко (науковий керівник Антонова С.В., учитель математики).

Найкращою роботою з історичного краєзнавства члени журі визначили дослідження учня 11-Б класу Олексія Логутова (науковий керівник Саватєєва В.В., учитель історії) «Голодомор у Волноваському районі очима свідків».

Конкурс-захист закінчився підбиттям підсумків і визначенням робіт, які будуть представлені на обласному етапі МАН.

У своєму заключному слові голова журі, директор районного Будинку дитячої та юнацької творчості Наталя Петрівна Маджа, привітавши переможців конкурсу, зазначила, що в районі створені всі умови для глибокої підготовки старшокласників, які під керівництвом своїх учителів розвивають дослідницький спосіб мислення, потребу в самореалізації себе як особистості.

І.ОХМУШ, методист методкабінету районного відділу освіти.
Газета "Наше Слово" № 3 (9619) от 14 января 2009г.


Обсуждение новостей на форуме


Адрес текущей страницы: www.volnov.org.ua

Рекомендуем: