герб Волноваха
Волновахский городской портал


Главная
Добавить новость!
2020-10-01 [05:32:43]
Разделы сайта

ГНИ информирует...

О Волновахе
История города
История города (укр) Информация о районе
Природные территории
Большие и малые села
Села и посёлки (укр)
Карты, схемы
Расписание поездов
Расписание электричек
Расписание автобусов
Банки, банкоматы
Такси
Отдых, развлечения
Провайдеры, сети
Мобильная связь
Телевидение
Кабельное ТВ
Радиостанции
Архив форума
Карта сайта
Библиотеки, музеи
Газеты
Учебные заведения
Организации города
Достопримечательности:
Великоанадольский лес
Дендрарий
Лесной колледж
Музей леса
Монастырь

Архив новостей

Друзья сайта

Устав территориальной громады

Форум

Фотогалерея

Поиск работы

Погода в Волновахе

Фирмы, организации

Історія міста Волноваха (Частина 8)

У1945 році відбудова вагонного і паровозного депо у Волновасі в основному була завершена. За самовіддану працю колективу паровозного депо вручили на вічне зберігання перехідний Червоний прапор Державного Комітету Оборони СРСР Активно включилися залізничники Волновахи у боротьбу за дострокове виконання плану першої післявоєнної п'ятирічки. У 1937 році колективи паровозного і вагонного депо, що виконали річне завдання на 329 процентів, зайняли перше місце на Південно-Донецькій залізниці. Високих показників у праці домоглися комуністи - машиністи Й. Є. Варуша, І. К. Андрієнко, В. І. Тищенко, Я. М. Голуб, Ю. П. Мокрий, Ф.П. Чернявський, Ф. Поздняков, С. В. Єршов та ін., що довели середньодобовий пробіг паровоза до 357-389 км, замість 261 км за планом, водили великовагові поїзда, зекономили багато палива. Тільки у 1945—1947 рр. понад 150 залізничників Волновахи за самовіддану працю було нагороджено орденами і медалями СРСР. У 1949 році з 4032 робітників і службовців вузла у змаганні брало участь 3991 чоловік. Серед них — 2224 стахановці, 1296 ударників, 332 послідовники лунінського руху. Уже в серпні 1949 року працівники паровозного депо виконали п'ятирічний план перевезення вантажів, а вузол у цілому досяг довоєнного рівня вантажообороту і набагато перевищив його за пробігом і технічною швидкістю паровозів.

Значних успіхів добилися у перші післявоєнні роки і колгоспи «Культурна революція» та «Червоний партизан». У 1948 році за вирощування високих урожаїв велику групу колгоспників нагородили орденами і медалями СРСР, а ланковій — комуністці У. С. Мастепан у травні 1949 року було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. У 1950 році обидва колгоспи об'єдналися в один — їм. Чапаєва, більша частина бригад і землі якого незабаром відійшли до Новогригорівської сільської Ради Волноваського району.

У роки наступних п'ятирічок Волноваський райком КП України, районна і міська Ради депутатів трудящих провели велику роботу щодо мобілізації трудящих на розвиток економіки. У місті побудовано нові підприємства: комбінат хлібопродуктів, харчокомбінат, заводи будівельних матеріалів, асфальтобетонний, молочний та ін. За семирічку було проведено реконструкцію залізничного вузла — локомотивного депо, служб сигналізації і зв'язку. Електрифіковано дільниці Волноваха — Донецьк і Волноваха — Жданов. Депо устатковано новими верстатами, автокарами, пневматичними підйомниками, проведено денне освітлення. Збудовано новий вокзал. Волноваха стала значним центром харчової промисловості і будівельної індустрії. У 1967 році докорінно перебудовано молочний завод — тут почали випускати 13 видів продукції на суму понад 4 млн. крб. на рік. На південній околиці міста височать корпуси комбінату хлібопродуктів. Протягом року комбінат переробляє понад 4 млн. пудів зерна і технічних культур. Розширився комбінат харчових продуктів, тут є цехи газованих і фруктових вод, консервування, кондитерських виробів. Річний обсяг продукції підприємства - 1 млн. крб. Порівняно з 1950 роком виробництво зросло в двоє. У місті є млин, олійниця, хлібозавод, пересувна механізована колона тресту "Ждановсільбуд", а також Волноваський «Міжколхозбуд», де працюють понад 460 робітників.

Багато будівельних матеріалів виробляє Волноваський райпромкомбінат, до складу якого входить завод шлакоблоків, завод по виробництву вапна, цех залізобетонних конструкцій та інші.

За успішне виконання семирічного плану велику групу трудящих міста у 1966 році удостоєно високих урядових нагород. Вдруге орденом Леніна нагороджено першого секретаря Волноваського райкому КП України В. С. Тетерюка, який ось уже більше десяти років очолює районну партійну організацію. Орденом Леніна нагороджено складача поїздів станції Волноваха Г. І. Лайденова, орденом Трудового Червоного Прапора — майстра локомотивного депо Г. В. Чувилка і старшого геолога Приазовської геологорозвідувальної експедиції П. С. П'ятницю, орденом «Знак Пошани» — кращого токаря залізничного вузла О. Р. Голубничого та інших.

До 50-річчя Радянської влади багато колективів підприємств і організацій міста були відзначені перехідними і пам'ятними ювілейними прапорами. Трудящі Волноваського району за успіхи у спорудженні колгоспних і радгоспних зрошувальних систем одержали перехідний Червоний прапор ЦК КП України і Ради Міністрів УРСР. За досягнення у виробництві сільськогосподарської продукції, у господарському і культурному будівництві у зв'язку з 50-річчям Великого Жовтня Волноваський район було нагороджено пам'ятним Червоним прапором Донецького обкому КП України, обласної Ради депутатів трудящих і обласної Ради профспілок. Перехідний Червоний прапор ЦК ВЛКСМ завоювала комсомольсько-молодіжна зміна О. І. Купченка на станції Волноваха.

Перехідними і пам'ятними ювілейними прапорами обласних і районних організацій були нагороджені колективи Волноваської енергодільниці, локомотивного депо, райспоживспілки, молокозаводу, дистанції зв'язку і споруд, вузла зв'язку, дорожнього відділу, дорожноексплуатаційної дільниці. Групи ветеранів революції і громадянської війни вручили ордени і медалі СРСР. Серед них ордена Трудового Червоного Прапора удостоєно колишніх голову Волноваського ревкому А. Г. Хавикова, керівника продзагону Г. В. Ананьєва та інших.


Адрес текущей страницы: www.volnov.org.ua

Рекомендуем: Женская Красота и здоровье.