У період підготовки до 50-річчя Жовтня Волноваський райком КП України, районна і міська Рада депутатів трудящих, партійні організації, а також усі трудящі міста і району виступали ініціаторами «Волноваської дворічки» — дворічного плану оновлення та впорядкування сіл і населених пунктів району. Своє зобов'язання вони з честю виконали. За 2 роки (1966-1967 рр.) було прокладено понад 580 км (при зобов'язанні 500 км) шляхів з твердим покриттям, що сполучили всі 35 колгоспів і радгоспів з районним центром, а також з іншими селами. За ці ж два роки у районі збудували 20 шкіл (замість 3-х по плану), 47 дитячих закладів, 16 клубів і палаців культури, 41 магазин, 2 лікарні, 40 фельдшерсько-акушерських пунктів, спортивні споруди а також розпочато будівництво ще 47 різних об'єктів культурно-побутового призначення.
Розвивається, росте, упорядковується Волноваха. Про це дбає насамперед районна парторганізація, яка налічує 6088 комуністів, об’єднаних у 151 первинній партійній організації. Понад 1740 комуністів працюють на підприємствах і в установах міста, де створено 49 парторганізацій. 36 первинних комсомольських організацій об'єднують 1922 комсомольці. У складі Волноваської міськради— 73 депутати, в їх числі 30 жінок. Серед народних обранців 38 комуністів. Створено 10 постійних комісій, де працюють 64 депутати. Депутати міськради розв'язують питання господарського і культурного будівництва. Особливо енергійно працює постійна комісія комунально-побутового господарства і впорядкування міста, очолювана найстарішим депутатом міської Ради, директором заводу будматеріалів І. А. Кальяновим. Велику громадську роботу проводять і такі депутати, як П. Р. Пархоменко — кращий складач поїздів станції Волноваха і член виконкому міськради, І. І. Горенко — слюсар локомотивного депо, В. Н. Мазун — тесляр, Г. І. Панишко — бригадир тракторної бригади та інші.
Багато робітників і службовців міста беруть активну участь у роботі різних
громадських організацій. У Волновасі працюють 2 селищні, 4 мікрорайонні та 59 квартальних і будинкових комітети, 23 жінради, 28 товариських судів, ради пенсіонерів на підприємствах і в 4 мікрорайонах. За громадським порядком стежать 36 народних дружин, що налічують понад 800 дружинників. Міська Рада провела велику роботу щодо перепланування і впорядкування вулиць та центральної частини міста, де тепер створено нову площу ім. В. І. Леніна. Збудовано багатоповерхові будинки, школи, магазини, побутові майстерні. На 1 січня 1969 року у Волновасі було 212 державних будинків загальною площею 34 116 кв. метрів і понад 5600 індивідуальних будинків трудящих. З 1906 га земель у міській смузі забудовано 754 га, а 503,6 га зайнято зеленими насадженнями. Закладено новий парк. Збудовано чудовий автовокзал, споруджено міську автоматичну телефонну станцію на 1500 номерів, міжміський телефон і телеграф, вузол зв'язку залізничників на 750 номерів, будинок зв’язку, кілька поштових відділень. Зведено багатоповерхове приміщення комбінату побутового обслуговування, готель, лазне-пральний комбінат, комбінат комунальних підприємств. Тут працюють 64 підприємства роздрібної торгівлі, 9 підприємств громадського харчування.
Населення Волновахи обслуговує поліклініка, центральна районна і залізнична лікарні, пункти швидкої допомоги, 3 аптеки. Медперсонал налічує 80 лікарів і 371 медпрацівника з середньою спеціальною освітою. У місті 8 шкіл (4 середні, восьмирічна, школа-інтернат і 2 школи робітничої молоді), де 288 учителів виховують 4459 учнів, 240 дітей навчаються у музичній школі по класу фортепіано, баяна, духових і народних інструментів, скрипки. Працюють 7 дитячих дошкільних закладів на 900 місць. У 13 гуртках будинку піонерів беруть участь понад 400 школярів. Дитячий сектор є і при клубі залізничників.
До послуг трудящих - 3 клуби (районний Будинок культури ім. В. І. Леніна, клуб залізничників ім. К. Маркса і клуб колгоспу ім. Чапаєва). Всі вони мають кінозали. При них працюють гуртки художньої самодіяльності — хорові, драматичні, танцювальні, вокальні, музичні, дитячі студії тощо, де беруть участь близько 700 чоловік.
Місто має свій радіовузол. Майже в кожній сім'ї — радіоприймач і телевізори, що дає змогу трудящим дивитись і слухати радіо і телепередачі в Москви, Донецька, Києва та ін. міст країни. Населення передплачує 22 700 примірників газет і журналів. Регулярно виходить українською і російською мовами районна газета «Прапор праці» («Знамя труда»). Систематично читають лекції в клубах, на підприємствах і в установах учителі, лікарі, інженери, агрономи — члени товариства «Знання». У місті є також кінотеатр, 10 бібліотек з книжковим фондом у 142 525 томів, літній кінотеатр, парк культури і відпочинку ім. 50-річчя Жовтня. Споруджуються два палаци культури і стадіон на 5 тис. місць зі спортивним залом і плавальним басейном. Одним з кращих в області визнано сільський показовий автомотоклуб. З Волновахи ходять автобуси в Донецьк та ін. міста області, в 19 сіл, діють 3 внутріміські автобусні маршрути, є невеликий таксомоторний парк. В особистому користуванні громадян Волновахи понад дві тисячі легкових автомашин, мотоциклів і моторолерів.
Місто оточує широка смуга лісопарку. Поблизу Волновахи знаходиться одна з найвищих точок Приазовської височини — Могила Гончариха (278 м над рівнем моря), а за 3 км від міста починається Великоанадольський лісовий масив. Закладено його було восени 1843 року, коли поручник корпусу лісничих, молодий російський учений-лісівник В. Є. Графф зі своїми першими учнями, селянськими хлопчиками-підлітками, висіяв у верхів'ях балки Кашлагач насіння ясеня, дуба і клена, а через 2 роки, восени 1845 року, почав перші посадки саджанців. Великоанадольський ліс, що розкинувся тепер на 2600 га, є зразковим степовим лісонасадженням.
Розквітло місто за роки Радянської влади. Трудящі Волновахи люблять своє місто і докладають усіх зусиль для дальшого розвитку його економіки і культури.