герб Волноваха
Волновахский городской портал


Главная
Добавить новость!
2023-12-10 [09:10:15]
Разделы сайта

ГНИ информирует...

О Волновахе
История города
История города (укр) Информация о районе
Природные территории
Большие и малые села
Села и посёлки (укр)
Карты, схемы
Расписание поездов
Расписание электричек
Расписание автобусов
Банки, банкоматы
Такси
Отдых, развлечения
Провайдеры, сети
Мобильная связь
Телевидение
Кабельное ТВ
Радиостанции
Архив форума
Карта сайта
Библиотеки, музеи
Газеты
Учебные заведения
Организации города
Достопримечательности:
Великоанадольский лес
Дендрарий
Лесной колледж
Музей леса
Монастырь

Архив новостей

Друзья сайта

Устав территориальной громады

Форум

Фотогалерея

Поиск работы

Погода в Волновахе

Фирмы, организации

Історія міста Волноваха (Частина 9)

У період підготовки до 50-річчя Жовтня Волноваський райком КП України, районна і міська Рада депутатів трудящих, партійні організації, а також усі трудящі міста і району виступали ініціаторами «Волноваської дворічки» — дворічного плану оновлення та впорядкування сіл і населених пунктів району. Своє зобов'язання вони з честю виконали. За 2 роки (1966-1967 рр.) було прокладено понад 580 км (при зобов'язанні 500 км) шляхів з твердим покриттям, що сполучили всі 35 колгоспів і радгоспів з районним центром, а також з іншими селами. За ці ж два роки у районі збудували 20 шкіл (замість 3-х по плану), 47 дитячих закладів, 16 клубів і палаців культури, 41 магазин, 2 лікарні, 40 фельдшерсько-акушерських пунктів, спортивні споруди а також розпочато будівництво ще 47 різних об'єктів культурно-побутового призначення.

Розвивається, росте, упорядковується Волноваха. Про це дбає насамперед районна парторганізація, яка налічує 6088 комуністів, об’єднаних у 151 первинній партійній організації. Понад 1740 комуністів працюють на підприємствах і в установах міста, де створено 49 парторганізацій. 36 первинних комсомольських організацій об'єднують 1922 комсомольці. У складі Волноваської міськради— 73 депутати, в їх числі 30 жінок. Серед народних обранців 38 комуністів. Створено 10 постійних комісій, де працюють 64 депутати. Депутати міськради розв'язують питання господарського і культурного будівництва. Особливо енергійно працює постійна комісія комунально-побутового господарства і впорядкування міста, очолювана найстарішим депутатом міської Ради, директором заводу будматеріалів І. А. Кальяновим. Велику громадську роботу проводять і такі депутати, як П. Р. Пархоменко — кращий складач поїздів станції Волноваха і член виконкому міськради, І. І. Горенко — слюсар локомотивного депо, В. Н. Мазун — тесляр, Г. І. Панишко — бригадир тракторної бригади та інші.

Багато робітників і службовців міста беруть активну участь у роботі різних

громадських організацій. У Волновасі працюють 2 селищні, 4 мікрорайонні та 59 квартальних і будинкових комітети, 23 жінради, 28 товариських судів, ради пенсіонерів на підприємствах і в 4 мікрорайонах. За громадським порядком стежать 36 народних дружин, що налічують понад 800 дружинників. Міська Рада провела велику роботу щодо перепланування і впорядкування вулиць та центральної частини міста, де тепер створено нову площу ім. В. І. Леніна. Збудовано багатоповерхові будинки, школи, магазини, побутові майстерні. На 1 січня 1969 року у Волновасі було 212 державних будинків загальною площею 34 116 кв. метрів і понад 5600 індивідуальних будинків трудящих. З 1906 га земель у міській смузі забудовано 754 га, а 503,6 га зайнято зеленими насадженнями. Закладено новий парк. Збудовано чудовий автовокзал, споруджено міську автоматичну телефонну станцію на 1500 номерів, міжміський телефон і телеграф, вузол зв'язку залізничників на 750 номерів, будинок зв’язку, кілька поштових відділень. Зведено багатоповерхове приміщення комбінату побутового обслуговування, готель, лазне-пральний комбінат, комбінат комунальних підприємств. Тут працюють 64 підприємства роздрібної торгівлі, 9 підприємств громадського харчування.

Населення Волновахи обслуговує поліклініка, центральна районна і залізнична лікарні, пункти швидкої допомоги, 3 аптеки. Медперсонал налічує 80 лікарів і 371 медпрацівника з середньою спеціальною освітою. У місті 8 шкіл (4 середні, восьмирічна, школа-інтернат і 2 школи робітничої молоді), де 288 учителів виховують 4459 учнів, 240 дітей навчаються у музичній школі по класу фортепіано, баяна, духових і народних інструментів, скрипки. Працюють 7 дитячих дошкільних закладів на 900 місць. У 13 гуртках будинку піонерів беруть участь понад 400 школярів. Дитячий сектор є і при клубі залізничників.

До послуг трудящих - 3 клуби (районний Будинок культури ім. В. І. Леніна, клуб залізничників ім. К. Маркса і клуб колгоспу ім. Чапаєва). Всі вони мають кінозали. При них працюють гуртки художньої самодіяльності — хорові, драматичні, танцювальні, вокальні, музичні, дитячі студії тощо, де беруть участь близько 700 чоловік.

Місто має свій радіовузол. Майже в кожній сім'ї — радіоприймач і телевізори, що дає змогу трудящим дивитись і слухати радіо і телепередачі в Москви, Донецька, Києва та ін. міст країни. Населення передплачує 22 700 примірників газет і журналів. Регулярно виходить українською і російською мовами районна газета «Прапор праці» («Знамя труда»). Систематично читають лекції в клубах, на підприємствах і в установах учителі, лікарі, інженери, агрономи — члени товариства «Знання». У місті є також кінотеатр, 10 бібліотек з книжковим фондом у 142 525 томів, літній кінотеатр, парк культури і відпочинку ім. 50-річчя Жовтня. Споруджуються два палаци культури і стадіон на 5 тис. місць зі спортивним залом і плавальним басейном. Одним з кращих в області визнано сільський показовий автомотоклуб. З Волновахи ходять автобуси в Донецьк та ін. міста області, в 19 сіл, діють 3 внутріміські автобусні маршрути, є невеликий таксомоторний парк. В особистому користуванні громадян Волновахи понад дві тисячі легкових автомашин, мотоциклів і моторолерів.

Місто оточує широка смуга лісопарку. Поблизу Волновахи знаходиться одна з найвищих точок Приазовської височини — Могила Гончариха (278 м над рівнем моря), а за 3 км від міста починається Великоанадольський лісовий масив. Закладено його було восени 1843 року, коли поручник корпусу лісничих, молодий російський учений-лісівник В. Є. Графф зі своїми першими учнями, селянськими хлопчиками-підлітками, висіяв у верхів'ях балки Кашлагач насіння ясеня, дуба і клена, а через 2 роки, восени 1845 року, почав перші посадки саджанців. Великоанадольський ліс, що розкинувся тепер на 2600 га, є зразковим степовим лісонасадженням.

Розквітло місто за роки Радянської влади. Трудящі Волновахи люблять своє місто і докладають усіх зусиль для дальшого розвитку його економіки і культури.


Адрес текущей страницы: www.volnov.org.ua

Рекомендуем: Да. Всё здесь: https://asx-club.su подробно. Читайте.