ВОЛОДИМИРІВКА - селище міського типу, центр селищної Ради. Розташована за 35 км на північний захід від райцентру і за 9 км від залізничної станції Великоанадоль. Населення - 7,7 тис. чоловік.
Колгосп ім. Кірова, центральна садиба якого міститься у Володимирівці,- має 2730 га орної землі, в т. ч. 440 га зрошуваної. Основний виробничий напрям — вирощування зернових і технічних культур. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи у сільськогосподарському виробництві Н. 3. Конюхову, Ф. С. Селенкова, І. О. Жамбровського (голова колгоспу ім. Кірова), П. М. Карандея уряд нагородив орденом Леніна.
У селищі — 2 середні школи, гірничий технікум, палац культури, бібліотека. Функціонують лікарня, поліклініка. Працюють 8 підприємств торгівлі та громадського харчування. Напередодні 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції у селиші встановлено пам'ятник бійцям 9-ї стрілецької дивізії, що загинули у роки громадянської війни. Тут є Великоанадольський шамотний завод, який випускає на рік 235,5 тис. тонн шамоту і 133,1 тис. тонн вогнетривких виробів. Колектив заводу налічує 1211 чоловік. У селі міститься колона Волноваської автобази. Серед жителів селища 15 чоловік відзначені урядовими нагородами за трудові досягнення.
Заснована Володимирівка в 1840 році переселенцями з Харківської, Орловської, Курської губерній. Наприкінці XIX ст. тут збудовано керамічний завод, сировиною для нього були місцеві поклади каоліну.
Влітку 1920 року поблизу Володимирівки частини 9-ї стрілецької дивізії під командуванням М. В. Куйбишева (брата В. В. Куйбишева) зупинили наступ білогвардійців, що намагалися захопити центральні райони Донбасу. В серпні 1920 року відбулися вибори сільської Ради, головою якої обрали В. А. Демочку. Того ж місяця створено КНС (голова — П. І. Семеняк).
Серед жителів селища — Герой Радянського Союзу Ф. Я. Запорожець; кавалер ордена Слави трьох ступенів П. Р. Симоненко.
Донське
ДОНСЬКЕ – селище міського типу, центр селищної Ради, розташованій за 12 км. на південь від районного центру і за 7 км від залізничної станції Тавла. Населення – 4,3 тис. чоловік.
У селищі - автобаза,будівельне управління.
У Донському працюють 2 середні школи, палац культури, бібліотека. Діє народний університет культури. Функціонують лікарня, амбулаторія, аптека. Є 8 магазинів. Селище потопає у зелені, чверть усіх будинків газифікована. На березі Азовського моря побудовано піонертабір для дітей трудящих.
Донське засноване у 1939 році, входило до складу Октябрської сільської Ради; з 1959 року -центр селищної Ради.
На території Донського знайдено рештки поселення доби бронзи та античний посуд з клеймом.
Єгорівка
ЄГОРІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 30 км на північний захід від районного центру і за 15 км від залізничної станції Великоанадоль. Населення — 1305 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також с. Шевченко.
Центральна садиба колгоспу ім. XVIII партз'їзду розміщена в Єгорівці. Це — багатогалузеве господарство має 3864 га орної землі. Спеціалізується на виробництві зерна і продуктів тваринництва. Допоміжна галузь — садівництво. У 1968 році трудівники артілі виростили найвищий у районі врожай озимої пшениці — 36,9 цнт з га. За високі показники у сільськогосподарському виробництві 10 передовиків відзначені орденами і медалями, в т. ч. орденом Леніна нагороджений агроном М. І. Єременко.
В Єгорівці — восьмирічна школа, палац культури, бібліотека. Працюють 4 магазини. Почалося прокладання водопроводу, більшість вулиць заасфальтовано, озеленено.
Село засноване у 1842 році вихідцями з Чернігівської і Харківської губерній.
Зачатівка
ЗАЧАТІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 35 км на південний захід від районного центру і за 4 км від залізничної станції Зачатівка. Населення — 908 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Вільне, с-ще Зачатівка, Краснівка.
На території Зачатівки розташовано центральну садибу колгоспу ім. Фрунзе. Господарство має 2531 га орної землі. Вирощуються зернові та овочеві культури; тваринництво — м'ясо-молочного напряму. Розвинуто птахівництво. У 1968 році тут вирощено по 34 цнт озимої пшениці з га; на 100 га угідь вироблено 345,8 цнт молока і 52,9 цнт м'яса.
у селі — восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Засновано Зачатівку в 1841 році. Сільську Раду обрано у 1920 році. В жовтні того ж року організовано КНС.
В урочищі Поле Екзархове (с. Краснівка) досліджено поховання доби міді.