герб Волноваха
Волновахский городской портал


Главная
Добавить новость!
2023-12-08 [21:57:50]
Разделы сайта

ГНИ информирует...

О Волновахе
История города
История города (укр) Информация о районе
Природные территории
Большие и малые села
Села и посёлки (укр)
Карты, схемы
Расписание поездов
Расписание электричек
Расписание автобусов
Банки, банкоматы
Такси
Отдых, развлечения
Провайдеры, сети
Мобильная связь
Телевидение
Кабельное ТВ
Радиостанции
Архив форума
Карта сайта
Библиотеки, музеи
Газеты
Учебные заведения
Организации города
Достопримечательности:
Великоанадольский лес
Дендрарий
Лесной колледж
Музей леса
Монастырь

Архив новостей

Друзья сайта

Устав территориальной громады

Форум

Фотогалерея

Поиск работы

Погода в Волновахе

Фирмы, организации

Володимирівка, Донське, Єгорівка, Зачатівка

Володимирівка

ВОЛОДИМИРІВКА - селище міського типу, центр селищної Ради. Розташована за 35 км на північний захід від райцентру і за 9 км від залізничної станції Великоанадоль. Населення - 7,7 тис. чоловік. Колгосп ім. Кірова, центральна садиба якого міститься у Володимирівці,- має 2730 га орної землі, в т. ч. 440 га зрошуваної. Основний виробничий напрям — вирощування зернових і технічних культур. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи у сільськогосподарському виробництві Н. 3. Конюхову, Ф. С. Селенкова, І. О. Жамбровського (голова колгоспу ім. Кірова), П. М. Карандея уряд нагородив орденом Леніна. У селищі — 2 середні школи, гірничий технікум, палац культури, бібліотека. Функціонують лікарня, поліклініка. Працюють 8 підприємств торгівлі та громадського харчування. Напередодні 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції у селиші встановлено пам'ятник бійцям 9-ї стрілецької дивізії, що загинули у роки громадянської війни. Тут є Великоанадольський шамотний завод, який випускає на рік 235,5 тис. тонн шамоту і 133,1 тис. тонн вогнетривких виробів. Колектив заводу налічує 1211 чоловік. У селі міститься колона Волноваської автобази. Серед жителів селища 15 чоловік відзначені урядовими нагородами за трудові досягнення. Заснована Володимирівка в 1840 році переселенцями з Харківської, Орловської, Курської губерній. Наприкінці XIX ст. тут збудовано керамічний завод, сировиною для нього були місцеві поклади каоліну. Влітку 1920 року поблизу Володимирівки частини 9-ї стрілецької дивізії під командуванням М. В. Куйбишева (брата В. В. Куйбишева) зупинили наступ білогвардійців, що намагалися захопити центральні райони Донбасу. В серпні 1920 року відбулися вибори сільської Ради, головою якої обрали В. А. Демочку. Того ж місяця створено КНС (голова — П. І. Семеняк). Серед жителів селища — Герой Радянського Союзу Ф. Я. Запорожець; кавалер ордена Слави трьох ступенів П. Р. Симоненко.

Донське

ДОНСЬКЕ – селище міського типу, центр селищної Ради, розташованій за 12 км. на південь від районного центру і за 7 км від залізничної станції Тавла. Населення – 4,3 тис. чоловік. У селищі - автобаза,будівельне управління. У Донському працюють 2 середні школи, палац культури, бібліотека. Діє народний університет культури. Функціонують лікарня, амбулаторія, аптека. Є 8 магазинів. Селище потопає у зелені, чверть усіх будинків газифікована. На березі Азовського моря побудовано піонертабір для дітей трудящих. Донське засноване у 1939 році, входило до складу Октябрської сільської Ради; з 1959 року -центр селищної Ради. На території Донського знайдено рештки поселення доби бронзи та античний посуд з клеймом.

Єгорівка

ЄГОРІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 30 км на північний захід від районного центру і за 15 км від залізничної станції Великоанадоль. Населення — 1305 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також с. Шевченко. Центральна садиба колгоспу ім. XVIII партз'їзду розміщена в Єгорівці. Це — багатогалузеве господарство має 3864 га орної землі. Спеціалізується на виробництві зерна і продуктів тваринництва. Допоміжна галузь — садівництво. У 1968 році трудівники артілі виростили найвищий у районі врожай озимої пшениці — 36,9 цнт з га. За високі показники у сільськогосподарському виробництві 10 передовиків відзначені орденами і медалями, в т. ч. орденом Леніна нагороджений агроном М. І. Єременко. В Єгорівці — восьмирічна школа, палац культури, бібліотека. Працюють 4 магазини. Почалося прокладання водопроводу, більшість вулиць заасфальтовано, озеленено. Село засноване у 1842 році вихідцями з Чернігівської і Харківської губерній.

Зачатівка

ЗАЧАТІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 35 км на південний захід від районного центру і за 4 км від залізничної станції Зачатівка. Населення — 908 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Вільне, с-ще Зачатівка, Краснівка. На території Зачатівки розташовано центральну садибу колгоспу ім. Фрунзе. Господарство має 2531 га орної землі. Вирощуються зернові та овочеві культури; тваринництво — м'ясо-молочного напряму. Розвинуто птахівництво. У 1968 році тут вирощено по 34 цнт озимої пшениці з га; на 100 га угідь вироблено 345,8 цнт молока і 52,9 цнт м'яса. у селі — восьмирічна школа, клуб, бібліотека. Засновано Зачатівку в 1841 році. Сільську Раду обрано у 1920 році. В жовтні того ж року організовано КНС. В урочищі Поле Екзархове (с. Краснівка) досліджено поховання доби міді.Адрес текущей страницы: www.volnov.org.ua

Рекомендуем: