герб Волноваха
Волновахский городской портал


Главная
Добавить новость!
2023-10-01 [04:35:04]
Разделы сайта

ГНИ информирует...

О Волновахе
История города
История города (укр) Информация о районе
Природные территории
Большие и малые села
Села и посёлки (укр)
Карты, схемы
Расписание поездов
Расписание электричек
Расписание автобусов
Банки, банкоматы
Такси
Отдых, развлечения
Провайдеры, сети
Мобильная связь
Телевидение
Кабельное ТВ
Радиостанции
Архив форума
Карта сайта
Библиотеки, музеи
Газеты
Учебные заведения
Организации города
Достопримечательности:
Великоанадольский лес
Дендрарий
Лесной колледж
Музей леса
Монастырь

Архив новостей

Друзья сайта

Устав территориальной громады

Форум

Фотогалерея

Поиск работы

Погода в Волновахе

Фирмы, организации









Златоустівка, Іванівка, Краснівка, Максимівка

Златоустівка

ЗЛАТОУСТ1ВКА — село, центр сільської Ради розташоване за 25 км на південний захід від районного центру і за 5 км від залізничної станції Хлібодарівка. Населення - 1800 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Веселе, Голубицьке, Затишне, Малинівка, Новомиколаївка, Новопетропавлівка, Хлібодарівка. Центральна садиба одного а найбільших господарств району — колгоспу «Росія» - містяться у Златоустівці. Артіль має 9359 га орної землі. Провідні галузі господарства — землеробство та молочне тваринництво. Розвинуте свинарство, птахівництво. Трудівники колгоспу добилися високих сталих показників і вивели свою артіль в одну з передових не тільки в районі, а й в області. У 1968 році тут вирощено 44 цнт озимої пшениці з га, 28 цнт кукурудзи на зерно. На 100 га сільськогосподарських угідь вироблено 432,6 цнт молока і 102,5 цнт м'яса (перше місце в районі). Уряд високо оцінив працю трудівників артілі. Понад 25 передовиків колгоспного виробництва відзначені орденами і педалями, в т. ч. звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно комбайнерові С. С. Худіну, орденом Леніна нагороджені — голова артілі Ф. А. Куц, доярки К. Й. Лесконог (нині пенсіонерка), Н. П. Гуть, бригадир комплексної бригади П. Г. Піддубний, свинарка С. В. Злобова. На свинофермі працює депутат Верховної Ради СРСР VII скликання М. С. Розумна. За досвідом сюди приїжджають делегації з інших районів республіки та з-за кордону. Тільки у 1968 році тут побували гості з НДР, Болгарії, Польщі. У селі — середня школа, палац культури, при якому є бібліотека. Функціонують лікарня, пологовий будинок. Є дитячі ясла. Працюють їдальня, 3 універсальні магазини. 600 трудівників похилого віку одержують пенсію. На території колгоспу запроваджено безплатний проїзд в автобусах. 20 колгоспників є власниками автомашин, 390 мають мотоцикли; село заново перебудовується, перетворюється на агромістечко. Златоустівка вперше згадується у письмових джерелах за 1842 рік. Першими поселенцями були вихідці з Чернігівщини та Харківщини. У 1903—1905 рр. учитель місцевої школи І. І. Перцевий організував підпільний гурток. У роки громадянської війни він очолював партизанський загін. На околиці с. Затишного виявлено рештки великого поселення доби бронзи.

Іванівка

ІВАНІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 20 км на захід від районного центру і залізничної станції Волноваха. Населення — 1854 чоловіка. Сільській Раді підпорядковане також с. Новотатарівка. Колгосп «Україна», центральна садиба якого Розміщена в Іванівці, мав 5675 га орної землі (в т. ч. 315 га зрошуваної), 228 га саду. Виробничий напрям господарства — вирощування зернових і виробництво продуктів тваринництва. Допоміжна галузь — садівництво. У 1968 році вирощено по 35 цнт озимої пшениці з га (перше місце в районі), 30 цнт зерна кукурудзи. За Успіхи у сільському господарстві 165 чоловік нагороджено орденами і медалями СРСР, серед них двома орденами Леніна — активного учасника колективізації, колишнього голову артілі «Україна» комуніста К. О. Коваленка, орденом Леніна — свинарку К. Г. Голубович. У селі — середня школа, палац культури, бібліотека. Колектив школи за вирощування цукрових буряків на дослідній ділянці 1958 року брав участь у ВДНГ СРСР. В Іванівці функціонує лікарня; працює побутовий комбінат. Перша згадка про село належить до 1859 року. В травні 1921 року створено партосередок у складі 5 чоловік.

Краснівка

КРАСНІВКА (до 1929 року — Крестівка) — село, центр сільської Ради. Розташована за 32 км на південь від районного центру і за 11 км від залізничної станції Хлібодарівка. Населення — 1050 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Знаменівка, Кіровське, Привільне. У селі розміщена центральна садиба колгоспу «40 років Жовтня», за яким закріплено 4872 га орної землі, в т. ч. 555 га зрошуваної. Це — багатогалузеве господарство, де вирощуються зернові, овочеві, баштанні культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво, птахівництво. На території Краснівки — восьмирічна школа, клуб, бібліотека. Є 4 магазини. Заасфальтовано 3,5 км вулиць. Засноване село у 1840 році переселенцями з північних губерній України. У 1904 році тут відбувалися селянські заворушення. Житель Краснівки А. М. Ус був учасником повстання на броненосці «Потьомкін».

Максимівка

МАКСИМІВКА (давня назва — Бугас) — село, центр сільської Ради, розташоване за 6 км на північ від районного центру і залізничної станції Волноваха. Населення — 1822 чоловіка. Центральна садиба колгоспу «Прогрес» міститься у Максимівці. Артіль має 3165 га орної землі; спеціалізується на вирощуванні зернових, соняшнику і овочевих культур, а також на виробництві продуктів тваринництва. У Максимівці — середня школа, клуб, бібліотека. Село засноване у 1802 році греками. До революції воно було досить велике — тут налічувалося 392 двори. Вихідці з села Л. Ф. Хаджинов, Я. Г. Куркурін, Ф. Н. Шайтан — учасники штурму Зимового палацу. 6 чоловік під час громадянської війни воювали у партизанських загонах і в Червоній Армії. Уродженцем села є К. Я. Талах (1921 — 1944 рр.), якому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В одному з боїв на території Східної Пруссії він закрив собою амбразуру ворожого дота. Його ім'я носить піонерська дружина школи.



Адрес текущей страницы: www.volnov.org.ua

Рекомендуем: