2017-10-19 [16:30:57]

Новотроїцьке, Октябрське, Оленівка, Ольгінка

Новотроїцьке

НОВОТРОЇЦЬКЕ — селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване на річці Сухій Волновасі, за 25 км на північний схід від районного центру і за 6 км від залізничної станції Великоанадоль. Населення — 9467 чоловік. На околицях селища залягають корисні копалини — доломіт, вапняк, глина, будівельний пісок і камінь-порфірит. Їх розробку провадять Новотроїцьке рудоуправління тресту «Вогнетривнеруд», де працюють 1850 робітників. Сировину відправляють будівельним організаціям та на металургійні заводи півдня України. Тут видобувається 36 млн. тонн продукції на рік. 250 робітників рудоуправління нагороджено орденами і медалями, в т. ч. О. А. Маслова — орденом Леніна. У Новотроїцькому розташована центральна садиба колгоспу «Родина», який має 4992 га орної землі. Основний виробничий напрям у господарстві — м'ясо-молочне тваринництво і вирощування зернових (переважно озимої пшениці). За одержання високих урожаїв зернових артіль 4 рази була учасницею ВДНГ СРСР, нагороджена чотирма бронзовими медалями. На території Новотроїцького — 3 середні та початкова школи, школа-інтернат і школа робітничої молоді. Є 2 клуби, 2 бібліотеки. Функціонують лікарня і 6 медичних пунктів. Працюють 21 магазин, побутовий комбінат, 2 поштових відділення. Засноване Новотроїцьке наприкінці XVIII ст. переселенцями з Дону та Полтавщини. У 1918 році тут діяв партизанський загін на чолі з М. Т. Давидовим. 1920 року в селі організовується КНС (голова — Л. І. Семененко). 12 жовтня 1921 року організовано партосеродок з 7 чоловік. У роки тимчасової фашистської окупації діяла підпільна організація, якою керував колишній голова селищної Ради І. К. Поляцков (розстріляний гітлерівцями у 1942 році). На території селища знайдено скіфську скульптуру.

Октябрське

ОКТЯБРСЬКЕ (до 1920 року - Стретенка) -село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км на південь від районного центру і за 6 км від залізничної станції Хлібодарівка. Населення -1061 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Калініне, Лазарівка, Петрівське, Шевченко. Колгосп «Жовтень», центральна садиба якого розміщена в Октябрському, має 3322 га орної землі. Це — багатогалузеве господарство, де вирощують переважно зернові культури. 5 передовиків колгоспу мають урядові нагороди. У селі — середня школа, палац культури. Діє автоматична телефонна станція, працюють 4 магазини. Вулиці заасфальтовані, озеленені. Засноване село у другій половині XIX ст. Партосередок створено в грудні 1920 року. 30 січня наступного року тут організовано 2 сільськогосподарські артілі.

Оленівка

ОЛЕНІВКА — селище міського типу, центр селищної Ради. Розташована за 34 км на північний схід від районного центру. Залізнична станція на лінії Ясинувата — Жданов. Населення — 5880 чоловік. Селищній Раді підпорядковані також населені пункти Малинове, Молодіжне, Новомиколаївка, Петрівське. Центральна садиба багатогалузевого колгоспу ім. Ілліча міститься в Оленівці. Артіль має 2633 га орної землі. Спеціалізується на виробництві продуктів тваринництва. Вирощуються зернові культури. На території Оленівки — вагонне депо, комбінат хлібопродуктів, борошномельний завод з комбікормовим цехом. Державний лісорозсадник, що займає 500 га, кожного року дає народному господарству 130 тис. плодоягідних і 375 тис. декоративних саджанців. В Оленівці працюють 2 середні школи, школа робітничої молоді, училище механізації сільського господарства. Є палац культури, кінотеатр, бібліотека. Функціонує лікарня, де трудяться 30 лікарів і 95 чоловік середнього медичного персоналу. Працюють 6 магазинів, будинок побуту. 35 жителів Оленівки мають автомашини, 200 — мотоцикли; у кожному другому будинку є телевізор. У селищі живуть: активний учасник колективізації, колишній голова колгоспу ім. Ілліча, персональний пенсіонер, Герой Соціалістичної Праці Т. Д. Щербина, ланкова Л. М. Гребенник, нагороджена орденом Леніна, та Г. Я. Закревський, якого за довголітню службу на залізничному транспорті також удостоєно ордена Леніна. Всього за трудову доблесть нагороджено 7 чоловік. Заснована Оленівка у 1840 році переселенцями з Полтавської і Харківської губерній. У січні 1918 року тут обрано Раду селянських депутатів. 30 липня 1920 року створено КНС (голова — Д. І. Гайдук). З наближенням врангелівців у жовтні 1920 року організовано ревком, який очолив І. І. Ручка (з 21 листопада того ж року він - голова виконкому Ради).

Ольгінка

ОЛЬГИНКА — селище міського типу (з 1938 року), центр селищної Ради. Розташована за 25 км на північ від районного центру і за 3 км від залізничної станції Великоанадоль. Населення — 4854 чоловіка. Селищній Раді підпорядковані також селища Лісне і Пільне. Центральна садиба багатогалузевого радгоспу «Ольгинський» міститься на території Ольгинки. Господарство спеціалізується на виробництві зерна і продуктів тваринництва. Вже п'ять років радгосп посідає перше місце в районі по врожайності овочів. 5 передовиків сільського господарства мають урядові нагороди. Вперше Ольгінка згадується у письмових джерелах за 1779 рік. У 1930 році тут створено радгосп «Ударник», який у 1964 році перейменовано на «Ольгинський». До 1959 року селище було центром однойменного району.

Рекомендуем: Продажа автостекол. Автостекла для иномарок Продажа. ; https://werstey.ru/sposoby-sozdanija-sajta.html