герб Волноваха
Волновахский городской портал


Главная
Добавить новость!
2023-12-04 [04:18:56]
Разделы сайта

ГНИ информирует...

О Волновахе
История города
История города (укр) Информация о районе
Природные территории
Большие и малые села
Села и посёлки (укр)
Карты, схемы
Расписание поездов
Расписание электричек
Расписание автобусов
Банки, банкоматы
Такси
Отдых, развлечения
Провайдеры, сети
Мобильная связь
Телевидение
Кабельное ТВ
Радиостанции
Архив форума
Карта сайта
Библиотеки, музеи
Газеты
Учебные заведения
Организации города
Достопримечательности:
Великоанадольский лес
Дендрарий
Лесной колледж
Музей леса
Монастырь

Архив новостей

Друзья сайта

Устав территориальной громады

Форум

Фотогалерея

Поиск работы

Погода в Волновахе

Фирмы, организации

Статут територіальної громади м. Волноваха

ПРЕАМБУЛА
Місцеве самоврядування у місті Волноваха існує як визнане державою та гарантоване Конституцією України право територіальної громади міста самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах, визначених Конституцією України та Законами України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою міста як безпосередньо, так і через міську раду, її виконавчі органи, органи самоорганізації населення з метою якнайкращого задоволення соціально-економічних, культурних, побутових та інших потреб жителів міста у поєднанні з інтересами держави.
Волноваська міська рада, як повноважний представник територіальної громади міста Волноваха, усвідомлюючи відповідальність перед державою, народом України, проявляючи повагу до людини і громадянина, прав, свобод, честі та гідності членів територіальної громади міста, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди та забезпечення політичної стабільності у місті Волноваха, виконуючи волю територіальної громади міста щодо забезпечення належного життєвого рівня мешканців міста та покращення їх добробуту, враховуючи вікові історичні, національно-культурні та соціально-економічні традиції місцевого самоврядування у місті, приймає цей Статут.
Цей Статут визначає форми та порядок здійснення місцевого самоврядування територіальною громадою міста Волноваха, гарантує всім членам територіальної громади міста право участі у місцевому самоврядуванні, встановлює регламентні правила і процедури реалізації цього права, визначає правові рамки взаємовідносин суб'єктів самоврядування територіальної громади в межах Конституції і законів України.
Цей Статут діє на території територіальної громади і має вищу юридичну силу стосовно інших актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади, окрім рішення референдуму територіальної громади і правочинного рішення Ради територіальної громади щодо змін і доповнень до цього Статуту.
У випадку змін у законодавстві України статті Статуту приводяться у відповідність до них.

Розділ 1. Загальні положення

Стаття 1. Характеристика міста. Адміністративно- територіальний устрій міста
1. Волноваха є районним центром Волновасьеого району Донецької області.
2. Волноваха – є містом районного підпорядкування і згідно з Конституцією України має відповідні особливості здійснення місцевого самоврядування та повноважень державної виконавчої влади, які делеговані і визначені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні”.
3. Місто розташовано за 60 км на південь від обласного центру — Донецька. Великій залізничний вузол. Через місто проходить залізнична магістраль Маріуполь — Донецьк, що сполучається тут з лінією на Запоріжжя, Одесу, Крим. Місто перетинає також шосе Жданов — Донецьк. Через Волноваху проходить ділянка автостради державнеого значення Маріуполь – Славянськ. Має автостанцію, та автобусне сполучення з усіма 73 населенними пунктами Волноваського району, та містами Маріуполь, Бердянськ, Запоріжжя, та інші.
4. Населення міста 23.7 тис. чоловік.
5.Територія міста є складовою частиною території України, яка займає площу більш ніж 28.7 кв. км.. Місто Волноваха знаходиться на одній з найвищих точок Приазовської височини – 282 м. над рівнем моря. Географічні координати: 48°00 с. ш. 34°49 в. д. Часовий пояс: UTC +2 поясн. / +3 летн.
6.Територію міста утворюють земельна площа та водні поверхні, надра та повітряний простір в межах зовнішнього адміністративного кордону, встановленого Верховною Радою України за поданням Волноваської районної ради, погодженим з Донецькою обласною радою.
7.Систему адміністративно-територіального устрою міста складають місто Волноваха, та села: Ново-Григоровка, Ново-Павлівка і Трудове.
8. Встановлення та зміна меж території міста вирішується Волноваською міською радою відповідно до законодавчих актів України.

Стаття 2. Офіційні символи міста.
1. Територіальна громада міста має власну символіку - герб, прапор та інші символи та ознаки.
2.Офіційними символами міста Волноваха є його Герб і Прапор.
3.Опис та порядок використання офіційної символіки визначається рішенням чи Положенням, які затверджує міська рада.
4.Міський голова може мати власні символи і відзнаки, що затверджуються міською радою і передаються при вступі на посаду міському голові.
5.Міська рада має свої бланки, круглу печатку із зображенням державного герба України і своїм найменуванням.
6. На будинку, де працюють міський голова, міська рада та її виконавчий комітет, разом з Державним Прапором України підіймається прапор міської громади.
Адрес текущей страницы: www.volnov.org.ua

Рекомендуем: