Розділ VII. Матеріальна і фінансова основи місцевого самоврядування у місті
Стаття 37. Комунальна власність територіальної громади міста 1. Відповідно до Конституції України та чинного законодавства України територіальній громаді міста належить право власності на рухоме і нерухоме майно, що знаходиться в комунальній власності, доходи міського бюджету, а також майнові права, визначені відповідно до закону як об'єкти права кому-нальної власності.
2.Міська рада від імені та в інтересах територіальної громади міста відповідно до чинного законодавства України володіє, користується та роз-поряджається об'єктами права комунальної власності, в тому числі може пе-редавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове кори-стування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і ку-пувати, передавати в заставу.
3.Доцільність, порядок та умови відчуження об'єктів права комунальної власності визначаються міською радою відповідно до законодавства.
4.Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені із власності територіальної громади міста і передані іншим суб'єктам права власності без згоди територіальної громади міста або відповідного рішення ради, за винятком випадків, передбачених законом.
5.Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені із власності територіальної громади міста і передані іншим суб'єктам права власності рішенням ради без згоди територіальної громади за винятком випадків, передбачених законом.
Стаття 38. Право власності на землю територіальної громади міста 1.Відповідно до Земельного кодексу України у комунальній власності територіальної громади міста перебувають усі землі в межах міста, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за межами міста, право комунальної власності територіальної громади міста на які посвідчено відповідними державними актами.
2.Набуття права на землю територіальною громадою міста та передача землі з комунальної власності державі, юридичним та фізичним особам здійснюється міською радою в порядку та на умовах, визначених Земельним кодексом України.
Стаття 39. Планування та забудова території міста 1.Міська рада відповідно до чинного законодавства вирішує питання планування, забудови та іншого використання території міста шляхом розробки та затвердження генерального плану, детального плану, місцевих правил забудови, проектів забудови, проектів розподілу території мікрорайону та кварталу.
2.При плануванні та забудові території міста міська рада враховує державні, громадські та приватні інтереси.
3.Дозволи на будівництво об'єктів в місті надаються виконавчим органом міської ради в порядку, визначеному чинним законодавством України та рішеннями міської ради.
Стаття 40. Бюджет міста 1.Бюджет міста - план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами місцевого самоврядування та державної влади протягом бюджетного періоду.
2.Бюджет міста містить в собі надходження і витрати на виконання повноважень органів місцевого самоврядування. Ці надходження і витрати складають єдиний баланс бюджету міста.
3.Доходи міського бюджету формуються за рахунок власних та закріплених доходів, відсоткового відрахування податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, плати за землю, а також субвенцій та субсидій з Дер-жавного бюджету України.
4.Кошти на фінансування витрат селищних рад міста виділяються із міського бюджету за рішенням міської ради на підставі договору між міською радою і селищними радами.
Стаття 41. Місцеві податки і збори. 1. Міська рада може встановлювати, відповідно до законодавства України, місцеві податки і збори, визначати їх розміри, порядок стягнення та надавати пільги окремим категоріям платників.
2. Кошти від місцевих податків і зборів зараховуються до бюджету міста.